3 Ekim 2023

TOGG Kredi Hesaplama

TOGG kredi hesaplama

TOGG Kredi Hesaplama : TOGG fiyat listesi açıklandıktan sonra TOGG araç kredisi kullanarak satın almak isteyen vatandaşlar kredi maliyet hesaplaması ile aracın toplam ne kadara mal olacağını hesaplamaya başladı.

TOGG Araç Kredisi

Kamu ve özel bankaların araç kredisi paketleri kapsamında TOGG için de araç kredisi kullanılabilir. TOGG araç kredisi maliyet hesaplaması için en düşük faiz oranıyla kredi sağlayan bankaların tekliflerini esas aldığımızda ortaya çıkan maliyet şöyledir:

TOGG Kredi Hesaplama

Açıklanan TOGG fiyat listesine göre en düşük paket TOGG fiyatı 953 bin TL. BDDK kararı gereği en fazla 400 bin TL araç kredisi kullanılabildiği için bu miktarı esas alarak hesaplayacağız. Bu hesaplamada geri kalan 553 bin TL’yi alıcının peşin ödeyebildiği varsayılacaktır.

En düşük TOGG araç kredisi faizi Ziraat Bankası tarafınan teklif edilmektedir. Ziraat Bankası araç kredisi faiz oranı %1.59

Ziraat Bankası TOGG Kredisi Hesaplama

  • Faiz Oranı: %1,59
  • Vade Sayısı : 36
  • Aylık Taksit: 15.661,65 TL
  • Toplam Ödeme: 565.819,40 TL
  • Toplam Faiz : 163.819,68 TL
  • Yıllık Maliyet Oranı: %27,1
  • Banka Tahsis Ücreti: 2.000,00 TL

Bu hesaplama esas alındığında 553 bin lirası peşin ödenen standart paket TOGG kredi ile birlikte 1 milyon 120 bin liraya mal olmaktadır.

Önemli güncelleme: TOGG’A OZEL KREDİ KAMPANYASI BAŞLATILDI

3 adet yorum “TOGG Kredi Hesaplama

  1. Ben şahsen alamam. Alabilenlere hayırlı olsun ama keşke biz de alabilseydik. Ama yine de ülkem adına mutluyum gururluyum. Ben binemeyecem belki ama yine de binenler adına mutluyum. TOGG ülkemize hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir