13 Nisan 2024

Tamamına Kredili Araba

Tamamına kredili araba ile ilgili çok sayıda soru cevabını ararken, günümüzde elinde nakit sermayesi bulunmayan fakat bir arabaya ihtiyaç duyan vatandaşlar için bu seçenek oldukça avantajlı görünüyor. Peki tamamına kredili arabanın olumlu ve olumsuz yanları nelerdir ? İşte tamamına kredili araba konusuna dair bilmeniz gereken tüm bilgiler :

Tamamına Kredili Araba Ne Demek ?

Tamamına kredili araba kavramı araba satış bedelinin tamamı tutarında kullanılabilen taşıt kredisi türüdür. Bu aslında şu demek :

Arabanın satış fiyatı 150 bin olduğu varsayılırsa, 150 bin lira kredi kullandırılabildiğinde, arabanın tamamı kredi ile satın alınmış olmaktadır.

Bankalar tamamına kredi imkanını BDDK yasal sınırlandırmaları çerçevesinde sunamasa da, bazı galericiler buna rağmen müşterilerine tamamına kredili araba seçeneği sunabilmektedir.

Tamamına Kredili Araba Satan Galeriler

Bu seçeneği sunan çok sayıda galerici bulunmaktadır. Özellikle sahibinden.com ve arabam.com sitelerinde tamamına kredi seçeneği sunan galeriler faaliyet göstermektedir.

Nasıl Yapılıyor ?

Arabanın kasko değerini satış fiyatının üzerinde göstererek satış fiyatı tutarında kredi çıkmasını sağlıyorlar. Bu durumda BDDK mevzuatı tarafından belirlenen kredi tutarı limitine uygun olarak araba satıl fiyatına eşit ya da yakın bir miktarda kredi çekilmektedir.

2 adet yorum “Tamamına Kredili Araba

  1. Tamamına kredili fiorino veya doblo gibi bir araca ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim.

  2. tamamına kredili araba diye sahibinden com sitesinde verilen ilanlardan birine başvurdum fakat kasko değeri hesaplandığında arabanın yarısına bile kredi çekemedik. Bu nasıl oluyor arkadaşlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir