Kredisiz taksitle araba alma

Kredisiz taksitle araba alma : Taşıt kredisi çekmeden ama taksitli araba nasıl alınır ?

İlk olarak ev ve arsa kategorisinde uygulanan faizsiz kredisiz satış sistemi son bir kaç yıldır otomobil kategorisinde de uygulanmaya başladı. Sistem kapsamında katılımcılar kredisiz taksitle araba sahibi olabilmektedir.

Kredisiz taksitle araba alma sistemi nasıl işliyor ?

Kredisiz taksitli araba satın almak isteyenler güvenilir bir şirketin programına katılarak kendisine uygun bir grubu seçer ve belirlenen tutardaki taksitleri ödeme başlar. Her ay düzenlenen noter tasdikli çekilişlerde ismi çıkanlar istedikleri arabaya sahip olurken, diğer katılımcılar bir sonraki ay yapılacak çekilişi bekler.

İsmi çıkanlar %5 ile %10 arasında şirkete göre farklılık gösteren komisyonu peşin ödeyerek kendi seçtiği arabanın sahibi edilir. Katılımcı tüm taksitler bitene kadar ödemeye devam eder. Otomobilin ruhsatı şirket adına düzenlenir. Ödemeler bittikten sonra ruhsat devri gerçekleşir.

Kredisiz araba en fazla kaç taksit olabilir ?

İkinci el veya sıfır farketmeksizin, almak istediğiniz arabanın piyasa fiyatına göre tercih ettiğiniz gruplardaki kontenjan sayısı aynı zamanda ödeyeceğiniz taksit sayısı anlamına gelir. 12 aydan başlayarak 120 aya kadar taksit sunan gruplar oluşturulabilmektedir. Bazı şirketlerde taksit sayısı daha fazla olabiliyor.

Kredisiz taksitli araba alma konusuyla ilgili kafanıza takılan detayları yorum yaparak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*