Kredisiz araba almak

Kredisiz araba almak nasıl oluyor ?

Kredisiz araba almak : Kredisiz ev alma sistemlerinin bir çoğu programlarına kredisiz araba seçeneğini de ekledikten sonra, kredi almadan sıfır veya ikinci el araba almak isteyen vatandaşlardan büyük ilgi geldi. Peki kredi çekmeden araba nasıl ve nereden alınır ?

Kredisiz araba alma sistemi nasıl işliyor ?

Kredisiz araba veren sistemlerin izlediği en yaygın yöntem şu şekilde işlemektedir :

Katılımcılar 12,24,36,48,60,120,240,360 veya herhangi bir sayıda kontenjan belirlenen gruplara dahil olurlar. Bu grupların kontensan sayısı tamamen arabaların fiyatlarına göredir.

Örneğin siz 120 bin liralık bir araba için her ay 1000 lira ödemek istiyorsunuz. Bu durumda 120 kişilik gruba giriyorsunuz. Her ay 10 bin lira vermek istiyorsanız 12 kişilik gruba dahil olursunuz.

Grubun kapasitesine göre ilk taksidi ödeyip gruba girdikten sonra her ay sonunda noter huzurunda bir çekiliş gerçekleşir ve adı çıkan katılımcıya grubun kapasitesine uygun fiyatı olan bir araba satın alınır. Katılımcı aracı şirkete %5 ile %10 arasında değişen komisyonu peşin öder ve tüm taksitler bitene kadar her ay taksit tutarını ödemeye devam eder.

Kredisiz araba sistemlerinden en yaygın olanları Fuzul Oto, Birevim, Kolay Evim, Birikim Evim, Emin Evim şirketleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredisiz araba sistemleri ile ilgili sormak istediklerinizi yorum olarak sorabilirsniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*