12 Temmuz 2024

Kredi Kartı ile Altın Alma 2024

kredi kartı ile altın alma 2024

2024 yılında kredi kartı ile altın satın alma konusunda çok fazla bilgi kirliliği bulunurken, bu seçenekle altın alışverişi yapmak isteyen vatandaşların bilmek istediği bir kaç önemli detay bulunmaktadır.

Öncelikli olarak cevap bulması gereken soruların başında, kredi kartı ile altın alımının mümkün olup olmadığına ilişkin soru gelmektedir.

Kredi Kartı ile Altın Alınabilir mi ?

2024 yılında kredi kartı ile altın satışı yapan çok sayıda sarraf ve kuyumcu bulunmaktadır. Yani kredi kartınızı kullanarak gram altın, çeyrek altın veya altın bilezik gibi altın ürünleri satın almanız mümkün.

Bunun yanı sıra, kredi kartı ile altın satın almak ile ilgili bilinmesi gereken birkaç ayrıntı bulunmaktadır. Kredi kartı ile altın satışlarında taksit talep edilmesi halinde güncel faiz oranlarında faiz ödemesi yapmak gerekmektedir.

BDDK mevzuatlarına göre 2024 yılında kredi kartı ile altın alışverişlerinde izin verilen taksit sayısı limiti 3 taksit ile sınırlandırılmıştır.

3 Taksit halinde yapılan kredi kartı ödemelerine güncel alışveriş kredisi faiz oranları uygulanmaktadır.

Taksit talep edilmemesi, yani tüm tutarın tek çekimle ödenmesi halinde ise kuyumcu komisyonu ödemek zorunda kalınacaktır. Bu komisyon oranı ortalama yüzde 5 ile 7 arasında değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir