17 Haziran 2024
Genel

Faturalı hat üzerine kredi veren yerlere dikkat

Faturalı hat üzerine kredi veren yerlere dikkat

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya PTTCell faturalı hatlarına sahip olan vatandaşlara bu hatlar üzerinden harcama yapmak karşılığında çeşitli miktarlarda kredi sağlayan yerlerin sayısında ciddi bir artış yaşanırken, bunların bir kısmı internetin anonimlik imkanını kullanarak kötü niyetli girişimlerde bulunması bir çok vatandaşı mağdur ediyor. Peki hat üzerine kredi veren yerler için dikkat edilmesi gereken hususlar neler ?

1- İnternet üzerinden işlem yapmayın

Faturalı hat üzerine kredi çekmek isteyen vatandaşların bu işlemi internet üzerinden değil de yüz yüze yapması tavsiye edilmektedir. İnternet üzerinden onay kodu iletimi şeklinde alışverişe imkan tanıdığınızda, sonraki süreçte karşı tarafın insafına kalırsınız. Size vadedilen ödemeyi yapmayabilir.

2- Faiz oranına dikkat edin

Hat üzerine kredi veren yerler bu seçeneğe yöneliş vatandaşların bankalardan kredi çekemez durumda olduğunu bildiği için, bu mecburiyet durumundan istifade ederek yüksek faizler isteyebilmektedir. Piyasada çok sayıda benzeri iş yapan yer bulunduğu için ilk karşılaştığınız yer ile işlem yapmayın. Size en uygun faiz oranını teklif eden kişilerle çalışabilirsiniz.

Faturalı hat üzerine kredi çekmek ile ilgili sorularınızı ve bilmek istediğiniz tüm bilgileri kredi uzmanı editörlerimize sorabilirsiniz.

3 adet yorum “Faturalı hat üzerine kredi veren yerlere dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir