13 Nisan 2024
Genel

Faturalı hat üzerine kredi çekme

Faturalı hat üzerine kredi çekme : Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, PTTcell faturalı hat sahiplerine kredi çekme imkanı sunan bazı sermaye sahibi gruplar sosyal medyada sayfalar oluşturarak hedef kitleye ulaşmaya çalışıyor. Peki bu şahısların çalışma mantığı nasıl işliyor ?

Bu şahıslar genel olarak kredi puanı kötü olduğu için bankalardan kredi çekemeyen vatandaşları hedef alıyor. Bu durumda olan vatandaşlar için kredi imkanı sağlayan şahıslar, faturalı hat üzerine kredi verebilmektedirler.

Faturalı hattı bulunan vatandaşların hatları üzerinden talep edilen kredi miktarına bağlı olan bir tutarda alışveriş yapan bu şahıslar, belirlenen faiz oranını düştükten sonra kalan kısmı başvuran kişiye nakit olarak ödüyor.

Faturalı hat üzerine kredi seçeneği aynı zamanda taksitlendirme imkanı sunduğu için zorda kalan bazı hat sahipleri için ideal bir kredi imkanı gibi görünse de, bu şahısların faiz oranları genellikle çok yüksek olmaktadır.

Faturalı hat üzerine kredi çekme işleminin yasal olmadığını da akılda tutmak gerekmektedir.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve PTTcell hatları üzerine kredi miktarı genellikle 5000 TL ile 10000 TL arasında değişebilmektedir. Fakat bu miktar istisnai olarak 30 bin liraya kadar da çıkabilmektedir.

FATURALI HAT ÜZERİNE KREDİ VERENLER GÜVENİLİR Mİ ?

İşlemi yüz yüze yapıyorsanız, anlaşılan tutarda alışverişi siz şahsen yapmanız durumunda, sonrasında endişelenecek bir durum oluşmuyor. Bazı durumlarda vatandaşlar internetteki reklamlar aracılığıyla iletişime geçtikleri bu şahısların online işlem talebini kabul edebiliyor. Bu durum ciddi anlamda riskli bir işlemdir. Faturalı hat üzerine kredi çekmek konusunda net kararınızı verdiyseniz, bu işlemi mutlaka yüz yüze yapmanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir