30 Mayıs 2024

Esnafa 12 ay ertelemeli 60 ay vadeli kredi

60 ay vadeli esnaf kredisi

Esnafa 12 ay ertelemeli 60 ay vadeli kredi: Depremde maddi zarar gören esnaf vatandaşlara yönelik oluşturulan kredi paketi 12 ay ertelemeli ve 60 ay vadeli olarak hazırlandı. Peki 12 ay ertelemeli 60 ay vadeli kredi şartları neler ?

250 bin Liraya Kadar Kredi İmkanı

Esnafın yeniden iş hayatına dönüşü ve ekonomiye dahil edilmesi için oluşturulan kredi paketi kapsamında 250 bin liraya kadar kredi kullanılabilecek. Üst limiti 250 bin lira olan esnaf kredisinden esnaf odalarına kayıt yaptırmış esnaflar yararlanabilecek.

12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vadeli Kredi

Esnafa yönelik olarak oluşturulan kredi paketi oldukça cazip şartlarda veriliyor. 250 bin liraya kadar kredi çekebilecek olan esnaflar ödemeyi 12 ay erteleyebilecekken, krediyi 60 taksit halinde ödeme imkanına da sahip olacaklar.

Vade Farkının Yarısını Hazine ve Maliye Bakanlığı Karşılıyor

Esnafın yeniden ticari faaliyetlerini sürdürmesi için oluşturulan kredi paketinin vade farkının yarısı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecek. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıklanan kredi paketinin deprem bölgesindeki ticari faaliyetlere önemli bir katkı sunması bekleniyor.

Krediye başvuru yapmak için en yakın Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerine şahsen gitmeniz gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir