17 Haziran 2024

BDDK elektrikli araçlara özel kredi düzenlemesi

elektrikli araçlara özel kredi

BDDK elektrikli araçlara özel kredi düzenlemesi : Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK elektrikli araçlara özel kredi düzenlemesini yürürlüğe koydu. BDDK elektrikli otomobillere özel kredi düzenlemesinin ayrıntıları ise şöyle :

BDDK tarafından yayınlanan düzenlemenin ayrıntılarına göre Türkiye’de üretilen elektrikli araçlara özel kredi koşulları sağlandı. Türkiye’de üretilmiş olması şartıyla elektrikli araçlar için çekilen krediler diğer araç kredilerinden daha avantajlı olacak.

Elektrikli araçlara özel kredi koşulları aracın fiyatına göre iki farklı paket şeklinde düzenlendi.

  1. Paket : Fiyatı 900 bin liraya kadar olan elektrikli araçlar

Yeni düzenlemeye göre anahtar teslim satış fiyatı 900 bin liraya kadar olan Türkiye üretimi elektrikli otomobiller için satış bedelinin %70’i oranında kredi kullanılabilecekken, bu kredinin 48 ay vadeli olarak alınması mümkün. Kredi faiz oranı ise bankalar tarafından belirlenebilecek.

2. Paket : Fiyatı 900 bin ile 1 milyon 800 bin lira arasında olan elektrikli araçlar

BDDK düzenlemesine göre anahtar teslim satış fiyatı 900 bin lira ile 1 milyon 800 bin lira arasında olan Türkiye üretimi elektrikli araçlar için satış bedelinin %50’si oranında kredi kullanılabilecek. Kredi tutarı en fazla 36 ay vade ile taksitlendirilebilecek. Faiz oranı ise bankalar tarafından belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir